Veckans auktion

Double-click here to add your own text.

Veckans auktion

Varje vecka har vi en auktion, där Du kan lägga bud på ett utvalt auktionsföremål.

Veckans auktion vecka 39.

Kryddhylla + burkar

* Kryddhyllans längd: 75 cm
* De 6 burkarna ovanpå hyllan står löst, höjd ca. 21.5 cm

* Små nagg i några av lådorna/burkarna
* Stämplat IMPORT i botten på lådorna/burkarna

Startbud: 75 kr

Veckans auktion går till så här:

* Budgivning pågår från tisdag kl.10.00 – fredag kl.14.00

   Bud kan lämnas under butikens öppettider.

* Vill Du lägga ett bud?

    Kontakta personalen i kassan, så hjälper de till.

    Det går också bra att ringa in sitt bud, om man inte

    har möjlighet att komma till butiken.

    Telefon: 0481 - 121 00

* Budgivningen följer en budintervalls-stege.

    Intervall                   Budsteg

    100 – 299 kr               25 kr

    300 – 999 kr               50 kr

    1000 – 1999 kr           100 kr

    2000 – 4999 kr           200 kr

    5000 – 9999 kr           500 kr

* Vi ”håller inte koll” och ringer upp budgivarna och

    berättar om budet blivit överbjudet.

* Budet är bindande.

* Vinnaren av auktionen kontaktas per telefon

   under fredagseftermiddagen.

* Bor man långt ifrån Nybro, så går det bra att betala sitt
   vunna objekt via swish, och hämta objektet vid ett senare
   tillfälle.

Klicka på bilden för större version

Copyright @ All Rights Reserved